NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 1/2020
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Dźwigi przemysłowe w hucie miedzi KGHM w Głogowie

fot.FUD Bolęcin
FUD Bolęcin jest w trakcie realizacji projektu polegającego na zdemontowaniu znajdującego się w budynku kominowym istniejącego dźwigu zębatkowego, montażu nowej konstrukcji stalowej szybu i instalacji w niej nowego dźwigu towarowo-osobowego o udźwigu Q=900kg i prędkości 1m/s.

Dźwig ma służyć do transportu serwisantów wraz z narzędziami i częściami do urządzeń znajdujących się na kominach.

Sam budynek jest bardzo wymagający, ponieważ ma 120 m i nie jest idealnie prosty. Firma FUD Bolęcin musiała najpierw dokonać pomiarów geodezyjnych, aby sprawdzić pionowość otworów, przez które przechodzić będzie przyszła konstrukcja. Do wykonania tych pomiarów został użyty skaner laserowy, który umożliwił bardzo dokładne pomiary szybu oraz całego budynku.

Na obecnym etapie prac FUD Bolęcin opracował projekt konstrukcji szybu. Projekt musiał uwzględnić fakt, że wierzch płyty fundamentowej budynku jest na poziomie 0,00. Z tego względu pierwszy przystanek musiał zostać zaprojektowany na wysokości 2 m. Do niego będą dołączone schody zabiegowe i platforma towarowa podnosząca ewentualny towar na przystanek +2 m. Wartość całego kontraktu to przeszło 2 mln PLN.

www.fudbolecin.pl

admin | dodano 2019-11-19
TAGI: magazyn Dźwig | dźwig | winda | huta KGHM | FUD Bolęcin