NASZE MAGAZYNY:
Najnowszy numer:

Zapoznaj się z zawartością
najnowszego numeru magazynu
Magazyn Dźwig 1/2020
Prenumerata
Aktualności
Archiwum czasopism
Topowe nowości MEILLERA na Interlift 2019

fot.EWIT (4)
Jak dało się zauważyć podczas targów Interlift, stoisko firmy MEILLER było jednym z najczęściej odwiedzanych przez gości z Polski i to nie tylko ze względu na swojską atmosferę i specjały bawarskiej kuchni na nim serwowane.

Głównym „magnesem” przyciągającym gości na stoisko monachijskiego producenta drzwi dźwigowych jest fakt, że firma każdorazowo bardzo skrupulatnie przygotowuje się do targów Interlift i prezentuje cały szereg nowych produktów, które często wytyczają nowe kierunki rozwoju dla branży.

MiDrive – kolejne możliwości

Digitalizacja w branży dźwigowej stała się faktem. Na targach Interlift 2017 firma MEILLER po raz pierwszy zaprezentowała swój napęd do drzwi MiDrive (MeillerintelligentDrive), czyniąc tym samym pierwszy krok w kierunku rozwoju nowej technologii. Po dwóch latach przyszedł czas na zaprezentowanie wersji rozwojowej tego napędu - prócz wprowadzenia licznych, szczegółowych ulepszeń, aplikacja MiDrive® właśnie została rozbudowana o menu Remote Support. Dzięki temu serwisanci mają możliwość komunikowania się ze specjalistami z MEILLER z miejsca wykonywania pracy w celu otrzymania wsparcia w sposób zbliżony do porozumiewania się poprzez Messengera. Lecz nie tylko tego mogli spróbować goście odwiedzający stoisko, gdyż MEILLER zaprezentował także bardziej futurystyczne rozwiązania, jak na przykład komunikacja na żywo poprzez inteligentne okulary.

Szybkie dźwigi pod kontrolą

Podczas targów MEILLER przedstawił po raz pierwszy swój nowy model SPRINT 4.0i®, zaprojektowany specjalnie do dźwigów o dużych prędkościach. Zastosowany napęd drzwiowy MEILLER MiDrive® z zasilaczem impulsowym otwiera i zamyka drzwi w niewiarygodnie krótkim czasie. Dwupanelowe drzwi centralne otwierają się w mniej niż jedną sekundę. Poza tym drzwi te są wyposażone w specjalną, dostosowaną do szybkich dźwigów krzywkę i rolki z odlewanego poliamidu o średnicy 90 mm ze szczelnie obudowanymi łożyskami kulkowymi.

Drzwi do ekstremalnych zastosowań

Dwa lata temu MEILLER zaprezentował prototyp nowych drzwi ciężkich ZENIT XTREME®. W międzyczasie dopracowano produkt już będący w użyciu w projektach, w których stosuje się ciężkie dźwigi przemysłowe. Odwiedzający stoisko mieli możliwość swego rodzaju przekroczenia progu drzwi od szybu i kabiny windy oraz szczegółowego przyjrzenia się niezawodnej mechanice i masywnej konstrukcji. A jeśli ktoś miał ochotę realistycznie doświadczyć namacalnego kontaktu z produktem i zobaczyć siebie w tym modelu z sześciopanelowymi drzwiami o maksymalnej szerokości ośmiu metrów i wysokości pięciu metrów, ten mógł obejrzeć produkt w świecie wirtualnym za sprawą rzeczywistości rozszerzonej (AugmentedReality).

Tam, gdzie w szybie nie ma miejsca na drzwi poziome, MEILLER oferuje rozwiązania z czteropanelowymi, otwieranymi do góry drzwiami kabinowymi i od szybu. Specjaliści od drzwi do wind przeznaczonych do tego typu zadań ponownie przygotowali na targi wzór swoich wielokrotnie prezentowanych drzwi pionowych PREMIUS®.

Drzwi SmokeGuard

Ponadto MEILLER po raz pierwszy zaprezentował drzwi SmokeGuard. Dymoszczelna zasłona wykonana ze specjalnego materiału zainstalowana w ościeżnicy przed drzwiami szybu izoluje drzwi na wypadek pożaru, uniemożliwiając przedostanie się trującego dymu z płonącego poziomu budynku na inne piętra poprzez szyb.

System F

Podczas targów Interlift 2019 premierę miała także nowa koncepcja drzwi szybowych z napędem dla rozmaitego spektrum zastosowań - zastąpi ona dotychczasowy system drzwi typu F oraz znajdzie zastosowanie w tych sytuacjach, w których tradycyjny system napędu z krzywką nie zdaje egzaminu (np. dźwigi towarowe).

www.meiller-aufzugtueren.de

foto:
kliknij aby powiększyć
admin | dodano 2020-01-10
TAGI: magazyn Dźwig | dźwig | winda | Meiller | Interlift | MiDrive | napęd